פעילות גופנית מכל סוג שהוא, יוצרת לא פעם תחושות לא נעימות בגוף, בוודאי אם אנחנו לא רגילים לפעילות שכזו. עם הזמן, התחושה אומנם תיעלם והגוף שלנו יתרגל למה שאנחנו עושים, אך בשביל שנוכל לחזור ולהתאמן שוב למחרת, עלינו להקפיד לטפל בו בצורה נכונה.

הרבה אנשים נוהגים לחשוב שבסיום אימון גופני עליהם לעשות מתיחות. זה לא מדויק. מאחר ובזמן הפעילות השרירים שלנו עובדים, בוודאי אם מדובר בפעילות מאומצת, ואז הם למעשה "נהרסים", אז אם נבצע מתיחות אנחנו עלולים לגרום להם נזק רב יותר. הפתרון הוא לבצע עיסוי לשרירים, על מנת לעזור להם "להחלים", להתאושש, ואז נוכל לחזור ולהשתמש בהם בפעילות מאומצת מחר או מחרתיים.

איך אנחנו יכולים לבצע פעילות גופנית

אנחנו יכולים למצוא דרכים שונות לביצוע פעילות גופנית. יש לנו אפשרות ללכת למכון כושר לבצע פעילות, אנחנו יכולים להצטרף לקבוצות שמתאמנות בפארקים או במקומות אחרים, כמו כן אנחנו יכולים לשכור מאמן כושר אישי שיעזור לנו בכך.

אופציה נוספת שניתן להשתמש בה הם אימוני כושר אונליין. מדובר על סרטונים של אימונים המתפרסמים באינטרנט ויש לנו אפשרות לעבוד איתם באופן עצמאי. על מנת לעשות את זה נכון ולאורך זמן, כאמור, אנחנו צריכים כיצד לטפל בגוף שלנו אחרי כל אימון. בין היתר, זה אומר גם לעשות עיסוי אחרי פעילות גופנית.

צריך לומר, אותם אימוני כושר אונליין מציעים לנו מגוון רחב של אפשרויות המתאימות לגברים ונשים, בכל גיל. אנחנו צריכים למצוא את מה שנכון עבורנו, בין אם זה מבחינת מאפיינים פיזיים ובין אם זה מבחינות אחרות. בהתאם נדע מה עלינו לעשות וכיצד אנחנו אמורים להתנהל אחרי האימון.

איך עושים עיסוי אחרי פעילות גופנית בצורה נכונה

ישנן 2-3 שיטות של עיסוי אחרי פעילות גופנית, כולל אחרי שימוש בסרטונים של אימוני כושר אונליין. כפי שנוכל לראות מיד, חלק מהשיטות ניתנות לביצוע לבד, מבלי להיעזר בגורמים אחרים, חלק מהשיטות דורשות עזרה מגורמים שונים.

ראשית, אנחנו יכולים להשתמש בגליל מיוחד שנמכר בחנויות ספורט, והוא מאפשר לנו לעשות עיסוי באזורים שונים ברגליים ובגב. מלבד גליל, אנחנו יכולים למצוא גם כדורים וחומרים אחרים שניתן להשתמש בהם לצורך עיסוי. צריך לעשות את זה בעדינות ובצורה רגועה ושלווה.

שנית, אנחנו יכולים לעשות לעצמנו עיסוי, בין אם זה בידיים או ברגליים. חשוב שנעשה את זה בצורה עדינה ולא נלחץ יותר מדי על השריר. לצערנו, אנחנו לא יכולים לעשות לעצמנו עיסוי בגב או באזורים אחרים, אליהם אי אפשר להגיע פיזית.

שלישית, עבור אותם אזורים שאנחנו לא יכולים להגיע נצטרך להיעזר באיש מקצוע או באדם אחר שיוכל לעסות אותנו במקום. במקרה של פעילות גופנית מאומצת לאורך זמן, מוטב ללכת לאיש מקצוע מעת לעת בשביל לקבל עיסוי ולהוריד בכך מתחושת העומס שיש על הגוף.