בכל חדר אליו אנחנו נכנסים, ישנם מוטיבים מסוימים שתופסים את העין שלנו ומשפיעים על האופן בו אנחנו מתבוננים על החדר באופן כללי. מדובר על מוטיבים, מאפיינים אשר יכולים להיות משמעותיים מבחינת הגודל והסגנון, או שיש להם השפעה ניכרת על המקום, בגלל אפיון ייחודי שלהם.

למשל, כשאנחנו נכנסים לסלון של בית, סביר להניח שפריטי הריהוט או הצבע על הקירות יתפסו את העין שלנו מיד. כשניכנס לחדר שינה, אז פריטי הריהוט, הסדר או אי הסדר, יתפסו את העין שלנו. במטבח, ברור שיהיו אלו הארונות והשיש. לעומת זאת בחדר אמבטיה, הרי שיהיו אלה האריחים אשר מודבקים על הקירות ומספקים להם חיפוי.

מה התפקיד והחשיבות של אריחי קרמיקה באמבטיה

בכל חדר אמבטיה אנחנו יכולים למצוא אריחי קרמיקה אשר מודבקים על גבי הקירות ולעיתים גם על הרצפה, ומשמשים כאריחי ריצוף לכל דבר. למעשה אריחי קרמיקה לאמבטיה הם הבסיס של העיצוב בחדר, סביבם מתקינים את שאר הפריטים, בין אם מדובר באמבטיה עצמה, כיור, ארונות ופריטים אחרים.

החשיבות של קרמיקה לאמבטיה, חורגת, באופן טבעי מהעיצוב. יש לה מטרות וחשיבות נוספת ועלינו להכיר בה, על מנת שנוכל ליהנות ממנה כפי שאנחנו מצפים, לטווח זמן ארוך. לכן גם הבחירה שלנו צריכה להיות מנקודת מבט, אותם אריחים אמורים לשרת אותנו שנים רבות.

בין היתר, התפקיד והחשיבות של אריחי קרמיקה לאמבטיה היא לספק חיפוי לקירות, כך שהם יישמרו ולא ייגרמו להם נזקים, כתוצאה מרטיבות ולחות. הם גם מאפשרים לנו ליהנות מתנאי בידוד טובים יותר, ולאפשר לנו להשתמש באמבטיה בצורה סדירה ונוחה.

כיצד בוחרים אריחים בצורה נכונה

על מנת לבחור אריחי קרמיקה לאמבטיה בצורה נכונה, עלינו לבחון שתי שאלות עיקריות. ראשונה, כיצד אנחנו רוצים לעצב את המקום, ואז נדע באיזה עיצוב וסגנון נרצה שאותם אריחים ייראו, איך אנחנו רוצים נשלב אותם עם שאר הפריטים בחדר.

השאלה השנייה היא, עד כמה חזקים ועמידים האריחים, וכמה זמן הם יכולים לשרת אותנו, מבלי להישחק, מבלי להיהרס ולהישבר. אנחנו צריכים לקחת בחשבון, שהשימוש בהם הוא על בסיס יומיומי, גם אם אנחנו לא עושים בהם שימוש בצורה ישירה. עצם זה שאנחנו משתמשים בחדר האמבטיה כל יום, יכול להשפיע על העמידות שלהם.

איך נתכנן את הבחירה שלנו בצורה נכונה

הכלל הוא פשוט, אם אנחנו רוצים לתכנן את הבחירה שלנו בצורה חכמה, עלינו להשתמש באנשי מקצוע שיכולים לעזור לנו, תוכנות וכלים שיכולים לספק לנו מידע, אשר ייתכן וחלקו לא מוכר לנו או איננו גלוי לעין, כשאנחנו מתבוננים על אריחים ובוחנים אך ורק את העיצוב שלהם.

צריך לזכור גם, האריחים אמורים לכסות כל פינה בחדר האמבטיה, לפחות עד גובה מסוים, על מנת לשמור על הקירות ולאפשר לנו שימוש נוח ובטוח במקום.