האם ידעתם ששהייה בחמאם טורקי תעשה פלאים לעור שלכם? מדובר לא רק באדים, אלא גם בטיפולים שתקבלו בחמאם עצמו. כדאי ללכת לחמאם טורקי יום או יומיים לפני טיפול פנים

החמאם הטורקי הוא למעשה סוג של סאונה, שבנויה בשיש, ולא בעץ, כמו בסקנדינביה או במקומות אחרים בצפון אירופה. כאן וגם כאן משתמשים בחום ובאדי מים כדי לגרום להזעה ולמה שמכונה "פתיחת נקבוביות" בעור, כדי לשפר את המראה שלו. 

נקבוביות העור הוא כינוי לנקודות שדרכן העור שלנו מזיע. בין אם תלכו לקוסמטיקאית לטיפול פנים בתל אביב או בכל מקום אחר, תמיד יהיו נקודות אלה הן היעד לטיפול בעור.

חמאם טורקי – טיפול קוסמטי בריאותי ממש

לשהייה בחמאם יתרונות רבים בכל מה שקשור במראה העור ואף יותר מזה.

כאשר מזג האוויר יבש, כמו בחורף, או כאשר אנחנו מסתובבים הרבה בחוץ בקיץ, תחת השמש הנפלאה של תל אביב, אבל עם זיהום האוויר המוכר, העור מתייבש. בנוסף, נוצרות שכבות של תאים מתים, מעורבבים עם מזהמים שונים שכל אלה לא תורמים למראה העור שלנו. 

האדים בחמאם, יחד עם הזעה שנוצרת על הגוף, מסירים את שכבות התאים המתים ולמעשה מרעננים את מראה העור שלנו בצורה הטובה ביותר האפשרית. זהו מעין פילינג באדים, שאינו כואב ולא מעורבים בו תכשירים שונים או חומרים כימיים או חומצות, כמו שנהוג לעיתים בפילינג עמוק.  

בנוסף, החום ממריץ את זרימת הדם ומביא אותו לכל נימי העור, גם לקטנים ביותר, ומשפר גם כך את מראה העור.

מעבר לטיפול בעור עצמו, האדים משפרים את יכולות הנשימה שלנו ומקלים עליה. יש אנשים שמדווחים על שיפור של ממש בנשימה שלהם אחרי שהייה של חצי שעה עד 45 דקות בחמאם. 

כיצד אפשר לשפר את הטיפול בעור בחמאם?

הבלן – מי שמעניק את הטיפולים בחמאם – משתמש בסבון, מברשות ומגבות, כדי להעניק את הטיפולים. בהתאם לטיפול, הוא מעסה את הגוף בשמנים שונים, אחרי שניקה אותו היטב מכל שאריות התאים המתים ומאותן שכבות עור יבשות וקשות. 

אם בחרתם לטפל בכם בעצמכם, נסו להשתמש בליפה או במברשת, בצרוף סבון ממריץ טוב. הברישו את העור ונקו אותו במברשת או בליפה, במיוחד במקומות כמו כפות הרגליים, הברכיים והמרפקים, בהם מצטבר הרבה עור קשה או יבש. 

שבו קודם כל בחמאם ועסו את העור בצורה עדינה יחסית ורככו אותו, כדי לא ליצור מצב שבו הטיפול שאתם מעניקים לעצמכם הוא יותר מדי אגרסיבי. 

מה לעשות אחרי החמאם כדי לשפר את מראה העור?

נהוג לנגב את העור במגבת רכה או לעסות אותו בשמן גוף עדין. מקלחת במים חמימים תתרום עוד למיצוק העור ותכין אותו לקבל את תכשירי הטיפול השונים שתרצו למרוח – קרם לחות או כל סוג אחר של טיפול, שצריך לחדור את העור על מנת להיות יעיל.